NLV17SZ14DFT2G
Mfr.Part #
NLV17SZ14DFT2G
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
NLV17SZ14DFT2G
Description
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
Stock
2475
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.9ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V